Möbelset för uteplats och trädgårdsmiljö
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhe...
Möbelset för uteplats och trädgårdsmiljö
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster. Komplett trädgårdsmöbel med bord och bänkar av tryckimpregnerat trä och ramverk i varmgalvaniserad metall. Bänkarna är försedda med ryggstöd för ökad komfort.
Teknisk information
Bordets mått
Bredd: 76 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Bänkarnas mått
Bredd: 24,5 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 177 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS ALPHA 2 RYGGSTÖD 177X185X73/45CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1189685 |
| Vikt | 74.550000 |
| EAN-nr | 5703393732125 |
| Netto vikt | 71.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Alpha |
| Dimensioner | 177 x 185 x 73 cm ( L x B x H ) |
| Antal sittplatser | 6 |
| Primär färg | Grön |
| Bredd | 185 cm |
| Höjd | 73 - 45 cm |
| Längd | 177 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto