Klassiskt möbelset till din trädgård!
Detta Basic Bord och bänkset är en förtrollande kombination av funktionalitet och estetik. Ett bänkb...
Klassiskt möbelset till din trädgård!
Detta Basic Bord och bänkset är en förtrollande kombination av funktionalitet och estetik. Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster.
När du väljer möbler i ThermoWood får du inte bara en möbel med ett naturligt och trendigt utseende utan också en produkt som är helt ren och 100% kemikaliefri. Dessutom är denna trädgårdsmöbel konstruerad för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. En möbel som kan bli en del av din utomhusmiljö med funktionalitet och skönhet som förenas på ett hållbart sätt! Levereras omonterad.
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 160 cm
Total höjd: 73/45 cm
Total längd: 177 cm
Mått bord
Bredd: 78 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 177 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC 177X160X73/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455352 |
| Vikt | 54.000000 |
| EAN-nr | 5703393744906 |
| Netto vikt | 54.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 177 x 160 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 177 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
