Klassiskt möbelset till din trädgård!
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffekt...
Klassiskt möbelset till din trädgård!
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus.
När du väljer möbler i ThermoWood får du inte bara en möbel med ett naturligt och trendigt utseende utan också en produkt som är helt ren och 100% kemikaliefri. Dessutom är denna trädgårdsmöbel konstruerad för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. En möbel som kan bli en del av din utomhusmiljö med funktionalitet och skönhet som förenas på ett hållbart sätt! Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
2x Påbyggnadsset
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 160 cm
Total höjd: 73/45 cm
Total längd: 260 cm
Mått bord
Bredd: 78 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 177 cm
Mått påbyggnadssett
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 77 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC 2 PÅBYGGNADER 260X160X73/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455354 |
| Vikt | 77.000000 |
| EAN-nr | 5703393744920 |
| Netto vikt | 77.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 260 x 160 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 260 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
