Klassiskt möbelset till din trädgård!
Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en ...
Klassiskt möbelset till din trädgård!
Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en genomtänkt konstruktion. Ett ett bänkbord i trä passar utmärkt som picknickbord utomhus i trädgård, på uteplats eller i gemensamma ytor. Bord med bänkar ger stabila sittplatser och gör utebord med bänkar till ett praktiskt val för både privata och offentliga miljöer.
När du väljer möbler i ThermoWood får du inte bara en möbel med ett naturligt och trendigt utseende utan också en produkt som är helt ren och 100% kemikaliefri. Dessutom är denna trädgårdsmöbel konstruerad för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. En möbel som kan bli en del av din utomhusmiljö med funktionalitet och skönhet som förenas på ett hållbart sätt! Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
2x Ryggstöd
2x Påbyggnadsset
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 184 cm
Total höjd: 75/45 cm
Total längd: 260 cm
Mått bord
Bredd: 78 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 177 cm
Mått påbyggnadssett
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 77 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC 2 RYGGSTÖD 260X184X75/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455355 |
| Vikt | 94.200000 |
| EAN-nr | 5703393744937 |
| Netto vikt | 94.200 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 260 x 184 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 184 cm |
| Längd | 260 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
