Praktiskt och stilrent Basic bord/bänkset för många härliga stunder!
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bä...
Praktiskt och stilrent Basic bord/bänkset för många härliga stunder!
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster.
Bord/bänksetet är tillverkat ReTex, ett material som består av 100% återvunnen plast/textil. Varje bräda är unik, och därmed kan färgerna variera, vilket resulterar i en helt unikt bänkset. Bordsskivan mäter 177 x 78 cm och har en höjd på 73 cm. Bänkarna är 177 cm långa, 25 cm breda och 45 cm höga, med ryggstöd på 75 cm för extra komfort. Du får totalt åtta sittplatser – tre per bänk plus en per påbyggnadsdel – och kan enkelt bygga på fler bänkar vid varje bordände för ännu fler gäster.
Teknisk information
Material: Trä / Varmgalvaniserat stål
Färg: ReTex Grå / Grå
Höjd: 75 cm
Längd: 260 cm
Bredd: 184 cm
Djup bordsskiva: 73 cm
Djup bordsskiva: 78 cm
Längd bordsskiva: 177 cm
Sitthöjd: 45 cm
Sittdjup: 25 cm
Ram/ben: 30 × 50 mm
Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
Antal sittplatser: 8
Vikt: 101,6 kg
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC 2 RYGGSTÖD RETEX GRÅ |
|---|---|
| Artikelnummer | 1187914 |
| Vikt | 166.950000 |
| EAN-nr | 5703393739926 |
| Netto vikt | 159.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 260 x 184 x 75 cm ( L x B x H ) |
| Material bordsskiva | Plast |
| Primär färg | Grå |
| Bredd | 184 cm |
| Höjd | 75 cm |
| Längd | 260 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
