Trädgårdsmöbel bord/bänkset basic 2 ryggstöd svart
Bord/bänkset komplett med 2 ryggstöd, plankor och stödben i metall. Hela setet är av t...
Trädgårdsmöbel bord/bänkset basic 2 ryggstöd svart
Bord/bänkset komplett med 2 ryggstöd, plankor och stödben i metall. Hela setet är av tryckimpregnerat och grundmålat i svart färg förutom stödbenen. Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus.
Teknisk information
Bredd: 184 cm
Höjd: 75 cm
Längd: 177 cm
TANALITH E - Tryckimpregnerat trä med hög kvalité
- Skyddas med en unik och mycket effektiv impregnering baserad på en patenterad koppar/azol teknik.
- Ger långvarigt skydd mot svampar, insekter och är godkänt i mer än 30 länder.
- Hållbar och snygg grön färg som långsamt ändras till en varm brun färg under utomhusexponering. Färgen ändras efter det gradvis till en mer silvergrå patina.
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC 2 RYGGSTÖD SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1189614 |
| Vikt | 82.000000 |
| EAN-nr | 5703393718150 |
| Netto vikt | 82.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 177 x 184 x 73 cm ( L x B x H ) |
| Antal sittplatser | 8 |
| Amount Of People | 6 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 184 cm |
| Höjd | 73 - 45 cm |
| Längd | 177 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
