Trädgårdsmöbel bord/bänkset basic 2 ryggstöd med påbyggning tryckimpregnerat
Bord/bänkset komplett med 2 ryggstöd, 2 st påbyggnadsset, p...
Trädgårdsmöbel bord/bänkset basic 2 ryggstöd med påbyggning tryckimpregnerat
Bord/bänkset komplett med 2 ryggstöd, 2 st påbyggnadsset, plankor och stödben i metall. Hela setet är tryckimpregnerat förutom stödbenen. Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en genomtänkt konstruktion. Ett ett bänkbord i trä passar utmärkt som picknickbord utomhus i trädgård, på uteplats eller i gemensamma ytor. Bord med bänkar ger stabila sittplatser och gör utebord med bänkar till ett praktiskt val för både privata och offentliga miljöer.
Teknisk information
Bredd: 184 cm
Höjd: 75 cm
Längd: 260 cm
TANALITH® E - Tryckimpregnerat trä med hög kvalité
- Skyddas med en unik och mycket effektiv impregnering baserad på en patenterad koppar/azol teknik.
- Ger långvarigt skydd mot svampar, insekter och är godkänt i mer än 30 länder.
- Hållbar och snygg grön färg som långsamt ändras till en varm brun färg under utomhusexponering. Färgen ändras efter det gradvis till en mer silvergrå patina.
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC EXTRA 2 RYGGSTÖD |
|---|---|
| Artikelnummer | 1181150 |
| Vikt | 110.000000 |
| EAN-nr | 5703393721310 |
| Netto vikt | 110.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 260 x 184 x 72 cm ( L x B x H ) |
| Antal sittplatser | 12 |
| Amount Of People | 8 |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 184 cm |
| Höjd | 72 cm |
| Längd | 260 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
