Ett klassiskt trädgårdsbord för hela familjen!
Detta klassiska bänkset med två ryggstöd är tillverkat i furu Thermowood och kännetecknas a...
Ett klassiskt trädgårdsbord för hela familjen!
Detta klassiska bänkset med två ryggstöd är tillverkat i furu Thermowood och kännetecknas av runda organiska former som ger möblerna en lätthet som passar in i alla inredningar. Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus.
När du väljer möbler i ThermoWood får du en möbel med en naturlig och trendig look som är helt ren och 100 % fri från kemikalier. Dessutom är detta picknikbord utvecklade för att stå ute året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
2x Ryggstöd
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 177 cm
Total höjd: 75/44 cm
Total längd: 177cm
Mått bord
Bredd: 78 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 44 cm
Längd: 177 cm
Rygghöjd: 75
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS CLASSIC 177X177X75/44CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455371 |
| Vikt | 71.600000 |
| EAN-nr | 5703393744982 |
| Netto vikt | 71.600 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Classic |
| Dimensioner | 177 x 177 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 177 cm |
| Längd | 177 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
