Trendig trädgårdsbänk för din uteplats!
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet...
Trendig trädgårdsbänk för din uteplats!
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster. Trädgårdsbämken har en kantig stark ram av varmförzinkat stål och träet har fått en värmebehandling vilket innebär att den kommer stå sig vacker i flera år utan användning av färg. En praktiskt bänk till din trädgård. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bänk
1x Ryggstöd
Justerbara nivelleringsskor
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Mått bänk
Bredd: 38 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 176 cm
Rygghöjd: 81 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS MED RYGGSTÖD THERMO 176X45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455334 |
| Vikt | 23.600000 |
| EAN-nr | 5703393744784 |
| Netto vikt | 23.600 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Tillbehör |
| Serie | ThermoWood |
| Dimensioner | 176 x 38 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 38 cm |
| Längd | 176 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto