Rymligt picknikbord för hela familjen!
Detta picknikbord är tillverkat i Thermowood i furu samt att beslagen är tillverkade i varmförzinkat ...
Rymligt picknikbord för hela familjen!
Detta picknikbord är tillverkat i Thermowood i furu samt att beslagen är tillverkade i varmförzinkat stål. Du får ett stort och rymligt möblemang som inte bara erbjuder sittplatser för en stor grupp, utan också fantastiskt bra sittkomfort. Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster.
När du väljer möbler i ThermoWood får du en möbel med en naturlig och trendig look som är helt ren och 100 % fri från kemikalier. Dessutom är detta picknikbord utvecklade för att stå ute året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 200 cm
Total höjd: 73/45 cm
Total längd: 200 cm
Mått bord
Bredd: 118 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 118 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 118 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS PICNIC 200X200X73/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455368 |
| Vikt | 77.700000 |
| EAN-nr | 5703393745200 |
| Netto vikt | 77.700 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Picnic |
| Dimensioner | 200 x 200 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 200 cm |
| Längd | 200 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto