Trendigt möbelset för din uteplats!
Med detta bänkset tillsammans med ett ryggstöd får du ett gediget och läckert möbelset tillverkat av mö...
Trendigt möbelset för din uteplats!
Med detta bänkset tillsammans med ett ryggstöd får du ett gediget och läckert möbelset tillverkat av möbelplankor i det supertåliga termomodifierade träet. Trädgårdsmöbeln har en kantig stark ram av varmförzinkat stål och träet har fått en värmebehandling vilket innebär att den kommer stå sig vacker i flera år utan användning av färg. Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus. Den kompletta designen gör det också möjligt att skjuta in bänken helt under bordet vilket gör det praktiskt att förvara den när den inte används. Ett praktiskt möbelset till din trädgård. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord
2x Bänkar
1x Ryggstöd
Justerbara nivelleringsskor
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Mått bord
Bredd: 77 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 186 cm
Mått bänkar
Bredd: 38 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 176 cm
Rygghöjd: 81 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS THERMO 1 RYGGSTÖD 186X73CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1454730 |
| Vikt | 64.900000 |
| EAN-nr | 5703393744739 |
| Netto vikt | 64.900 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | ThermoWood |
| Dimensioner | 186 x 185 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 185 cm |
| Längd | 186 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
