En modern tolkning av det klassiska bänksetet!
Detta bänkset Twist är tillverkat i Thermowood och varmförzinkat stål och är en rymlig och mod...
En modern tolkning av det klassiska bänksetet!
Detta bänkset Twist är tillverkat i Thermowood och varmförzinkat stål och är en rymlig och modernare storasyster till det traditionella setet. Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster. Bänksetet är även hållbart nog att klara av det nordiska klimatet och kan stå ute året runt utan att ta skada. En plats där stil möter funktionalitet och där du kan njuta av långa sommarkvällar med vänner och familj. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 204 cm
Total höjd: 73/45 cm
Total längd: 204 cm
Mått bord
Bredd: 118 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 118 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 118 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS TWIST 204X204X73/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455364 |
| Vikt | 81.700000 |
| EAN-nr | 5703393745170 |
| Netto vikt | 81.700 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Twist |
| Dimensioner | 204 x 204 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 204 cm |
| Längd | 204 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto