En modern tolkning av det klassiska bänksetet!
Detta bänkset Twist med fyra ryggstöd är tillverkat i Thermowood och varmförzinkat stål och är...
En modern tolkning av det klassiska bänksetet!
Detta bänkset Twist med fyra ryggstöd är tillverkat i Thermowood och varmförzinkat stål och är en rymlig och modernare storasyster till det traditionella setet. Med fyra bänkar erbjuder det gott om plats för många samtidigt som varje detalj är genomtänkt. Här smälter det urbana, råa utseendet och funktionaliteten samman till en högre enhet. Denna naturliga och kemikaliefria möbel ger dig en ren och modern look. Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
4x Ryggstöd
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 227 cm
Total höjd: 76/45 cm
Total längd: 227 cm
Mått bord
Bredd: 118 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 118 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 118 cm
Rygghöjd: 76 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS TWIST 4 RYGGSTÖD 227X227X76/45CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455366 |
| Vikt | 112.100000 |
| EAN-nr | 5703393745194 |
| Netto vikt | 112.100 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Twist |
| Dimensioner | 227 x 227 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 227 cm |
| Längd | 227 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto