Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i...
Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en genomtänkt konstruktion. Ett ett bänkbord i trä passar utmärkt som picknickbord utomhus i trädgård, på uteplats eller i gemensamma ytor. Bord med bänkar ger stabila sittplatser och gör utebord med bänkar till ett praktiskt val för både privata och offentliga miljöer. Bordet och bänkarna är tillverkade av tryckimpregnerat trä med ett ramverk i varmgalvaniserad metall. Bänkarna är försedd med ett ryggstöd för ökad komfort.
Teknisk information
Material: Trä
Färg: Trä
Bordets mått
Bredd: 76 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Bänkarnas mått
Bredd: 24,5 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 177 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS WEGA MED 2 RYGGSTÖD 177X185X76/45CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1188850 |
| Vikt | 120.000000 |
| EAN-nr | 5703393732606 |
| Netto vikt | 115.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | WEGA |
| Dimensioner | 177 x 185 x 76 cm ( L x B x H ) |
| Antal sittplatser | 6 |
| Primär färg | Grön |
| Bredd | 185 cm |
| Höjd | 76 - 45 cm |
| Längd | 177 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto