Tidlöst möbelset som är naturligt estetisk!
Zigma picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombi...
Tidlöst möbelset som är naturligt estetisk!
Zigma picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en genomtänkt konstruktion. Ett ett bänkbord i trä passar utmärkt som picknickbord utomhus i trädgård, på uteplats eller i gemensamma ytor. Bord med bänkar ger stabila sittplatser och gör utebord med bänkar till ett praktiskt val för både privata och offentliga miljöer.
När du väljer möbler i ThermoWood får du en möbel med en naturlig och trendig look som är helt ren och 100 % fri från kemikalier. Dessutom är Zigma bord och bänkset utvecklade för att stå ute året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
2x Ryggstöd
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 198 cm
Total höjd: 82/45,5 cm
Total längd: 176 cm
Mått bord
Bredd: 83 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 176 cm
Mått bänkar
Bredd: 38 cm
Höjd: 45,5 cm
Längd: 176 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS ZIGMA 2 RYGGSTÖD 176X198X73/45,5CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455361 |
| Vikt | 120.600000 |
| EAN-nr | 5703393744869 |
| Netto vikt | 120.600 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Zigma |
| Dimensioner | 176 x 198 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 198 cm |
| Längd | 176 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
