Globo taklampa i tidlöst utförande med ett hölje i vit matt metall och skärm i opal akryl. Lampan har en integrerad LED-modul och erbjuder justerbar färgtemperatur så att du kan välja mellan varmare och kallare ljus beroende på tillfälle.
Opal akryl ger ett behagligt, jämnt ljus utan hårda skuggor, medan den låga höjden gör lampan lämplig även i rum med lägre takhöjd. De två ljusringarna och den valbara färgtemperaturen gör det enkelt att anpassa ljuset från varmt, mysigt sken till klart, arbetsrumsanpassat ljus.
| Produktnamn | PLAFOND GLOBO ALOIS LED VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645465 |
| Vikt | 2.290000 |
| EAN-nr | 9007371453900 |
| Netto vikt | 1.840 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Plafond |
| Dimensioner | 5 x 40 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 20 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 2350 |
| Primär färg | Vit |
| Diameter | 40 cm |
| Höjd | 5 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
