Plafond i vit metall och opalt akrylglas med integrerad LED. Denna taklampa från Globo är gjord för allmänbelysning i hemmet och ger ett behagligt, varmvitt ljus. Den tunna konstruktionen gör den enkel att placera i både vardagsrum, matrum och sovrum där du vill ha stilren och funktionell takbelysning.
Integrerad LED ger tillräcklig ljusstyrka för de flesta rum utan externa lampor. Lampan är ej dimbar, vilket gör den lämplig för inomhusbruk. Det opala glaset med skimmereffekt mjukar upp ljuset och minskar bländning, vilket skapar en ombonad atmosfär.
| Produktnamn | PLAFOND GLOBO ECLYPSE LED VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645443 |
| Vikt | 1.420000 |
| EAN-nr | 9007371449491 |
| Netto vikt | 1.010 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Plafond |
| Dimensioner | 9 x 49.5 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 24 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 2000 |
| Primär färg | Vit |
| Diameter | 49.5 cm |
| Höjd | 9 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
