Plafond i matt vitt med integrerad LED – Globo Kriswall är en rund plafond utformad för hemmet, som kombinerar ett stilrent metallhus med opal och klart akrylglas med kristalleffekt. Lampan passar i vardagsrum, hall eller sovrum när du vill ha ett modernt, diskret takarmatur med gott ljus.
Lampan har inbyggd LED och stöd för CCT-funktion så du kan välja allt från varmt till kallt ljus. Tack vare minnesfunktionen återställs din senaste inställning automatiskt och färgval kan fixeras för önskad stämning.
Med CCT-funktionen kan du enkelt skifta mellan varm, neutral och kall vit via växlande tryck på väggströmbrytaren. Minnesfunktionen gör att armaturen återgår till din senaste inställning efter av- och påslag, vilket förenklar vardagsanvändning och skapar stabil belysning utan att du behöver justera varje gång.
| Produktnamn | PLAFOND GLOBO KRISWALL LED VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645442 |
| Vikt | 2.590000 |
| EAN-nr | 9007371572274 |
| Netto vikt | 1.870 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Plafond |
| Dimensioner | 6 x 49.5 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 48 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 3450 |
| Primär färg | Vit |
| Diameter | 49.5 cm |
| Höjd | 6 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
