Pvc Trapez Blåtonad
Rodena PVC plasttak trapets med blåton för övertäckning av uteplatsen. Taket håller regnet borta och ger ett behagligt lju...
Pvc Trapez Blåtonad
Rodena PVC plasttak trapets med blåton för övertäckning av uteplatsen. Taket håller regnet borta och ger ett behagligt ljusinsläpp i alla väder. Använd även som tak i förrådet, carporten, cykelskjulet m.m.
Profilen är 16mm hög. Tjocklek 0,7mm.
Min 1 vågs överlapp (täckande bredd 1,04 m) och man kan även montera med 2 vågs överlapp (täckande bredd 0,97 m).
Obs! Skivorna ska, vid förvaring utomhus samt vid tillfällig förvaring på byggplatser, skyddas mot direkt sol med en vit presenning. Anhopning av värme i en stack med skivor kan förorsaka missfärgning och deformation av materialet. Om skivorna levereras i rullar, ska dessa rullas ut med detsamma så att skivorna ligger plant. Efter montering av skivorna bortfaller denna risk naturligtvis.
Överstiger temperaturen 60grader i omgivningen kan missfärgning och deformation ske, rekommenderas ej till uterum.
| Produktnamn | PLASTTAK RIAS TRAPETS BLÅTONAD 1090X2000MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1227534 |
| Vikt | 2.877000 |
| EAN-nr | 5701992161216 |
| Netto vikt | 2.877 |
| Varumärke | RIAS |
| Produkttyp | Plasttak |
| Dimensioner | 2000 x 1090 mm ( L x B ) |
| Primär färg | Blå |
| Bredd | 1090 mm |
| Längd | 2000 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto