Denna standardskena från Norgips används när du behöver en stabil och anpassningsbar lösning i väggkonstruktioner. Den lämpar sig för väggar med teleskopiska lösningar och normal belastning, samtidigt som den kan fungera som grund där väggen ska förberedas med flytspackel före gipsmontering.
Med denna skena får du en profil som är anpassad för byggmoment där passning och stabilitet är viktigt. Längden gör den enkel att planera in i arbetet och ger god täckning i större delar av konstruktionen.
| Produktnamn | SKENA NORGIPS 120X100X3000MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1279626 |
| Vikt | 4.670000 |
| EAN-nr | 7332169004814 |
| Netto vikt | 4.670 |
| Varumärke | NORGIPS |
| Produkttyp | Skena |
| Dimensioner | 3000 x 120 mm ( L x B ) |
| Bredd | 120 mm |
| Längd | 3000 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto