Stilren badrumsspegel med integrerad LED-belysning för ett behagligt och funktionellt ljus!
Rae är en rektangulär badrumsspegel med integrera...
Stilren badrumsspegel med integrerad LED-belysning för ett behagligt och funktionellt ljus!
Rae är en rektangulär badrumsspegel med integrerad LED-belysning och mjuk bakgrundsbelysning som skapar ett behagligt ljus runt spegeln. Den genomtänkta ljussättningen ger god funktion vid dagliga rutiner samtidigt som den bidrar till en modern och lugn känsla i badrummet. Den slimmade konstruktionen ger ett lätt och svävande intryck på väggen och passar lika bra i mindre som större badrum.
Speglarna i Rae-serien är utformade för att fungera som en naturlig del av badrumsinredningen, där ljus och form samspelar på ett harmoniskt sätt. Den integrerade LED-belysningen är diskret placerad bakom spegeln och ger ett jämnt och indirekt ljus utan att blända. Rae finns i flera bredder för att enkelt kunna anpassas efter olika tvättställslösningar och badrummets storlek.
Teknisk information
Material: Aluminium
Utförande: Rektangulär spegel med bakgrundsbelysning
Belysning: Integrerad LED
Systemeffekt: 34–51 W
Höjd: 80 cm
Bredd: 60–120 cm
Djup: 3 cm
| Produktnamn | SPEGEL SVEDBERGS RAE MED BELYSNING |
|---|---|
| Artikelnummer | PC705190 |
| Varumärke | Svedbergs |
| Produkttyp | Spegel |
| Serie | Rae |
| Dimensioner | 80 x 3 cm ( H x D ) |
| Garanti | 5 år |
| IP Klass | IP44 |
| Energiklass | C |
| Inomhus/Utomhus | Inomhus |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Djup | 3 cm |
| Höjd | 80 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
