Stålregel Norgips Nail It Indoor C 70X2485MM är en stålregel från Norgips som är anpassad för innerväggar utan bärande funktion. Den spikbara konstruktionen gör det enklare att bygga ett stabilt regelverk, samtidigt som de dubbelvikta flänsarna bidrar till bättre stadga under montaget.
Tack vare dubbla kabelhål i båda regeländarna får du bättre förutsättningar för smidig installation av el och rör. Det gör Norgips-regeln till ett praktiskt val när du vill arbeta effektivt och samtidigt få en lösning som är utvecklad för god ljudprestanda och stabilitet. Avstånd från regelavslut till första hålkant är 267 millimeter.
| Produktnamn | STÅLREGEL NORGIPS NAIL IT INDOOR C 70X2485MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1281374 |
| Vikt | 2.051000 |
| EAN-nr | 7046636860468 |
| Netto vikt | 2.051 |
| Varumärke | NORGIPS |
| Produkttyp | Stålregel |
| Dimensioner | 2485 x 70 mm ( L x B ) |
| Bredd | 70 mm |
| Längd | 2485 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto