Stålregel Norgips Nail It Indoor C 70X3600MM är en spikbar stålregel för innerväggar som inte är bärande. Den är utvecklad för att ge en stabil och effektiv stomme i väggar där du vill ha god funktion, enkel montering och en lösning som passar ett modernt byggsystem från Norgips.
Regeln har dubbelvikta flänsar som bidrar till stabilitet vid montage, samtidigt som de dubbla kabelhålen i båda regeländar gör det enklare att planera för installationer. Det ger bättre arbetsflöde på bygget och kan hjälpa dig att spara tid när väggen ska byggas upp.
Tack vare den genomtänkta konstruktionen får du en regel som passar väl när du vill kombinera lätt montering med god ljudprestanda och en hållbar vägglösning. Den är också återvinningsbar och kräver inget underhåll efter montering.
| Produktnamn | STÅLREGEL NORGIPS NAIL IT INDOOR C 70X3600MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1281373 |
| Vikt | 2.971000 |
| EAN-nr | 7046636860567 |
| Netto vikt | 2.971 |
| Varumärke | NORGIPS |
| Produkttyp | Stålregel |
| Dimensioner | 3600 x 70 mm ( L x B ) |
| Bredd | 70 mm |
| Längd | 3600 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto