Stålregel Norgips Nail It Indoor C 95X2985MM är en spikregel i stål för dig som ska bygga icke bärande innerväggar med ett stabilt och genomtänkt resultat. Den ingår i Norgips Nail It Indoor-systemet och är utformad för att förenkla monteringen samtidigt som den ger en stadig väggkonstruktion.
Tack vare de dubbla kabelhålen i båda regeländar blir det enklare att dra vidare installationer utan onödiga avbrott i arbetet. Konstruktionen är dessutom utformad för att bidra till bättre ljudprestanda, god stabilitet och ett mer effektivt bygge. För dig som vill ha en lösning som kräver minimalt underhåll är detta ett praktiskt val.
De dubbelvikta flänsarna ger regeln extra styvhet och gör den lämplig när du vill bygga en rak och stabil innervägg. Det bidrar också till en mer smidig montering och ett jämnare arbetsflöde på plats.
De dubbla kabelhålen är placerade i båda regeländarna och gör det enklare att planera för installationer i väggen. Det sparar tid vid montage och underlättar när du behöver leda vidare el eller rör.
| Produktnamn | STÅLREGEL NORGIPS NAIL IT INDOOR C 95X2985MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1280257 |
| Vikt | 2.921000 |
| EAN-nr | 7046636864602 |
| Netto vikt | 2.921 |
| Varumärke | NORGIPS |
| Produkttyp | Stålregel |
| Dimensioner | 2985 x 95 mm ( L x B ) |
| Bredd | 95 mm |
| Längd | 2985 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto