Stålregel Norgips Nail It Indoor C 95X3600MM är en spikregel för icke bärande innerväggar och ingår i Norgips system för smidig montering. Den spikbara konstruktionen gör det enklare att få ett snabbt och rent montage, samtidigt som regeln är utformad för att ge en stabil vägguppbyggnad.
Med dubbla kabelhål i båda regeländar blir det enklare att dra vidare installationer där det behövs. Konstruktionen är framtagen för att ge god ljudprestanda och ett pålitligt resultat i innerväggar, samtidigt som du får en lösning som inte kräver underhåll.
Den här typen av regel passar bra när du vill bygga en innervägg med plats för exempelvis el eller rördragning. De förberedda hålen förenklar arbetet och minskar behovet av extra bearbetning på plats. För dig som vill arbeta effektivt ger Norgips en lösning som stödjer ett mer sammanhållet montage.
| Produktnamn | STÅLREGEL NORGIPS NAIL IT INDOOR C 95X3600MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1281734 |
| Vikt | 3.521000 |
| EAN-nr | 7046636864305 |
| Netto vikt | 3.521 |
| Varumärke | NORGIPS |
| Produkttyp | Stålregel |
| Dimensioner | 3600 x 95 mm ( L x B ) |
| Bredd | 95 mm |
| Längd | 3600 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto