Skena anpassad för cirkelsågar och sänksågar! !
Få exakt och stabil styrning även vid användning av flera skenor tack vare de självriktand...
Skena anpassad för cirkelsågar och sänksågar! !
Få exakt och stabil styrning även vid användning av flera skenor tack vare de självriktande skarvelementen som säkerställer en perfekt passform. Detta ger dig raka och precisa snitt varje gång, oavsett arbetsmoment. Den genomtänkta konstruktionen med splitterskydd bidrar till flisfri sågning, vilket ger ett snyggt och professionellt resultat direkt utan efterarbete. Perfekt för noggranna kapningar i känsliga material där finishen är avgörande.
För ökad säkerhet och stabilitet är produkten utrustad med fästband som effektivt förhindrar glidning under arbetet. Det gör att du kan arbeta tryggt och med full kontroll genom hela sågningen!
Den är kompatibel med alla Bosch Professional GKS cirkelsågar av G-modell, alla GKT Professional sänksågar, liksom vissa GST Professional sticksågar och GOF Professional fräsar med en adapter.
Teknisk information
Bosch artikelnummer: 1600Z0000F
Längd: 1,6m
| Produktnamn | STYRSKENA BOSCH PROFESSIONAL FSN 1600 160CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1076621 |
| Vikt | 2.290000 |
| EAN-nr | 3165140608152 |
| Netto vikt | 1.640 |
| Varumärke | BOSCH PROFESSIONAL |
| Produkttyp | Styrskena |
| Dimensioner | 1600 x 142 x 6 mm ( L x B x H ) |
| Bredd | 142 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Längd | 1600 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
