Takfläkt med belysning som kombinerar belysning och luftcirkulation i ett diskret utförande. Kroppen är i lackerad metall och bladen i plast, vilket ger ett neutralt grått intryck som passar många inredningar. Modellen från Globo är avsedd för rum där du vill ha både svalka och justerbart ljus med flera färg- och dimmöjligheter.
Du styr fläkten och belysningen med den medföljande fjärrkontrollen. Ljusets färgtemperatur kan justeras och är dimbart för att skapa allt från varma kvällsmiljöer till klar belysning. RGB-funktionen ger färgskiftningar eller fasta färger och finns även en nattljusfunktion för dämpat, behagligt sken. Timer och minnesfunktion gör det enkelt att återgå till dina favoritinställningar.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | TAKFLÄKT GLOBO ELINA LED DIMBAR GRÅ |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645356 |
| Vikt | 6.700000 |
| EAN-nr | 9007371453924 |
| Netto vikt | 4.460 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Takfläkt |
| Serie | Elina |
| Dimensioner | 44.8 x 91 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 2400 |
| Primär färg | Grå |
| Diameter | 91 cm |
| Höjd | 44.8 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
