Takkrona i krom och svart från Globo som ger ett dekorativt och varmt ljus i ditt hem. Taklampan har detaljer i krom, svart textil och klara glassmycken som skapar en glittrande effekt i rummet. Den medföljande ljuskällan ger en varmvit färgton, vilket skapar en behaglig atmosfär för umgänge och avslappning.
Praktisk storlek och färgtemperatur – med en diameter på 40 cm och en höjd på 29 cm passar lampan väl i normalstora vardagsrum, matsalar eller entréer. Lampan är avsedd för torrt inomhusklimat och har elektriskt skyddsklass I. Tack vare de medföljande G9 LED-lamporna är armaturen klar att användas direkt efter installation.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | TAKKRONA GLOBO BAGANA G9 SVART/KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1576328 |
| Vikt | 3.850000 |
| EAN-nr | 9007371367252 |
| Netto vikt | 2.850 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Ljuskrona |
| Dimensioner | 29 x 40 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 3 |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | G9 |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 505 |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Primär färg | Svart |
| Diameter | 40 cm |
| Höjd | 29 cm |
| Variant Färg | Svart |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
