Globo Cuimbra är en traditionell ljuskrona i krompläterad metall med dekorativa akryldetaljer. Den lämpar sig väl över matbordet eller i vardagsrummet när du vill ha en synlig och elegant ljustillsats. Med sex E14-socklar får du god möjlighet att anpassa ljusstyrkan efter behov.
Den medföljande upphängningen kan förkortas så att du enkelt anpassar ljuskronans position i rummet. För lägre tak kan du dra upp kedjan eller kabeln till en lämplig höjd ovanför exempelvis ett matbord, medan full höjd ger ett mer dekorativt intryck i större rum.
Observera: Ljuskällor medföljer ej.
| Produktnamn | TAKKRONA GLOBO CUIMBRA E14 6L KLAR |
|---|---|
| Artikelnummer | 1576789 |
| Vikt | 3.240000 |
| EAN-nr | 9007371182763 |
| Netto vikt | 2.540 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Ljuskrona |
| Serie | Cuimbra |
| Dimensioner | 166 x 67 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E14 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Krom |
| Diameter | 67 cm |
| Höjd | 166 cm |
| Variant Färg | Krom |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
