Den här klassiska ljuskronan från Globo är framtagen för att ge ett dekorativt fokus i vardagsrum, matsal eller entréer med hög takhöjd. Konstruktionen i metall och de hängande akrylkristallerna ger ett stilrent, lite vintageinspirerat uttryck samtidigt som sex E14-socklar sprider ljuset väl över ytan.
E14-socklarna ger flexibilitet i valet av ljuskällor. Välj gärna dimbara LED-lampor i rätt effekt för att få både stämningsbelysning och effektivt arbetsljus — kontrollera att lampan är dimbar om du använder dimmer.
Observera: Ljuskällor medföljer ej.
| Produktnamn | TAKKRONA GLOBO CUIMBRA E14 6L SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1576787 |
| Vikt | 3.250000 |
| EAN-nr | 9007371176533 |
| Netto vikt | 2.480 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Ljuskrona |
| Serie | Cuimbra |
| Dimensioner | 166 x 67 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E14 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Diameter | 67 cm |
| Höjd | 166 cm |
| Variant Färg | Svart |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
