Den här ljuskronan från Globo är avsedd för dig som vill ha en iögonfallande takarmatur med klassisk stil. Med nio lampor och dekorativa akrylkrystaller ger den både praktiskt ljus och ett vackert sken som passar i större rum, matsalar eller entréer. Konstruktionen i kromad metall tillsammans med klara akrylprismor gör att lampan känns lyxig utan att bli skrymmande.
Material: kromad metall och akrylkrystaller. Lampan levereras med transparent PVC-kabel och kan anpassas i höjd för att passa olika rum. Använd E14-lampor, du får bäst energieffektivitet och lång livslängd med LED-lampor.
Du kan anpassa ljuskronans upphängning för att få rätt placering över exempelvis ett matbord eller i en hall. Den långa maxhöjden gör den särskilt lämplig i rum med hög takhöjd, medan du enkelt sänker den för lägre rum.
Observera: Ljuskällor medföljer ej.
| Produktnamn | TAKKRONA GLOBO WILLIAM E14 9L KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645502 |
| Vikt | 3.400000 |
| EAN-nr | 9007371303151 |
| Netto vikt | 2.420 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Ljuskrona |
| Serie | William |
| Dimensioner | 153 x 63 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E14 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Krom |
| Diameter | 63 cm |
| Höjd | 153 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
