Den här taklampan från Globo är en stilren belysningslösning för moderna hem, avsedd för allmänbelysning i till exempel vardagsrum, hall eller sovrum. Lampan kombinerar en mattsvart metallkropp med inslag av opal plast och en silverglittrande dekor för ett både funktionellt och dekorativt intryck.
Integrerad LED ger en hög ljuseffektivitet och en neutral vit färgton vilket ger ett klart och balanserat ljus utan att bli kallt. Den inbyggda LED-enheten gör installationen enkel eftersom ingen separat ljuskälla krävs.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO ALVIS LED SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645464 |
| Vikt | 1.930000 |
| EAN-nr | 9007371586363 |
| Netto vikt | 1.430 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Dimensioner | 72.2 x 51.7 x 10 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1350 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 51.7 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Längd | 72.2 cm |
| Ljusfärg | Naturlig vit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
