Taklampan från Globo kombinerar ett modernt, rektangulärt formspråk i svart matt metall med mörka MDF-detaljer i trälook för en varm och inbjudande känsla. Lampan har en opalplastskärm som ger en mjuk och jämn ljusbild och passar bra i vardagsrum, kök eller över matbord där både funktion och design är viktiga.
Du kan enkelt anpassa ljuset med en justerbar färgtemperatur via vanlig väggströmbrytare och minnesfunktionen återställer din valda inställning nästa gång lampan tänds. Den integrerade LED-enheten levererar ett effektivt ljusutbyte
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO BLEVINS LED 74,5CM BRUN/SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645533 |
| Vikt | 2.410000 |
| EAN-nr | 9007371578160 |
| Netto vikt | 1.670 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Blevins |
| Dimensioner | 74.5 x 25 x 11.5 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 34 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1750 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 25 cm |
| Höjd | 11.5 cm |
| Längd | 74.5 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
