Taklampa från Globo med ett avlångt, modernt formspråk som passar i rum där du vill ha både funktionell belysning och en dekorativ detalj. Lampan har en stomme i matt svart metall och inslag av mörk MDF-trälook, samt skärm i svart matt aluminium och opal plast som ger mjukt nedåtriktat ljus.
En av rektanglarna är möjlig att rotera, vilket gör det enkelt för dig att justera uttrycket efter rummets uppställning. Den varmvita färgtemperaturen skapar en behaglig stämning utan att bli för kall.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO DAKARI LED BRUN/SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645511 |
| Vikt | 1.410000 |
| EAN-nr | 9007371446797 |
| Netto vikt | 0.940 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Dakari |
| Dimensioner | 80 x 60 x 10 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1650 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 60 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Längd | 80 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
