Taklampan från Globo är en stilren plafond i svart matt metall med tre raka armar prydda av klara akrylkrystaller. Den har integrerad LED och är avsedd för att ge ett varmt, inbjudande ljus i hemmets gemensamma ytor.
Om du vill ha en energieffektiv lampa med tydlig riktning på ljuset passar denna väl; den svarta aluminiumskärmen skapar en harmonisk look samtidigt som den fokuserar ljuset nedåt. Den inbyggda LED-modulen ger en kraftfull och behaglig ljusmängd med varmvit, vilket gör lampan lämplig över matbord eller i entréer där du vill ha både stil och funktion.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO HILTON LED SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645536 |
| Vikt | 1.510000 |
| EAN-nr | 9007371569496 |
| Netto vikt | 1.220 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Hilton |
| Dimensioner | 102 x 12.8 x 8.5 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 36 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 4680 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 12.8 cm |
| Höjd | 8.5 cm |
| Längd | 102 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
