Kora taklampa från Globo är en modern, rektangulär takarmatur avsedd för rum där du vill kunna variera ljuset. Lampans kombination av matt svart/antracit metall och opalakryl ger ett dekorativt men samtidigt mjukt, bländfritt ljus. Den integrerade LED-enheten är dimbara och erbjuder ett högt ljusutbyte för att lysa upp större ytor.
Styr lampan enkelt med medföljande fjärrkontroll. Du kan dimma steglöst och låsa en färgtemperatur för att få exakt den ton du vill ha. Minnesfunktionen gör att lampan återgår till din senaste inställning efter av- och påslag, vilket förenklar vardagsanvändningen.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO KORA LED FJÄRRKONTROLL DIMBAR SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645524 |
| Vikt | 4.720000 |
| EAN-nr | 9007371513406 |
| Netto vikt | 3.080 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Dimensioner | 78 x 56 x 12 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 60 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 2890 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 56 cm |
| Höjd | 12 cm |
| Längd | 78 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
