Taklampan Melisand från Globo kombinerar ett modernt, sobra ytutförande i antracit med smart ljusstyrning. Den är avsedd som allmänbelysning i hemmet där du vill kunna växla mellan varmvitt, kallvitt och färgade ljuslägen samt spara dina preferenser med minnesfunktionen.
Materialen i fokus är en kropp i matt antracitmetall, skärm i matt antricaluminium och en opal silikondiffusor som ger ett jämnt ljus utan skuggor. Tack vare den integrerade LED-enheten får du direkt ljus utan behov av separat lampa — en praktisk lösning när du vill ha snabbt, energieffektivt ljus i hall, kök eller sovrum.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO MELISAND LED ANTRACIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645547 |
| Vikt | 0.710000 |
| EAN-nr | 9007371512348 |
| Netto vikt | 0.560 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Melisand |
| Dimensioner | 10 x 26 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 24 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1400 |
| Primär färg | Grå |
| Diameter | 26 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
