Taklampa från Globo:s Pablo‑serie som kombinerar en matt svart metallstomme med fyra träskivor innanför dekorativa, böjda metallnät. Lampan är avsedd för allmänbelysning i hemmet och ger dig möjlighet att anpassa både ljusmängd och stämning eftersom den använder E27-socklar.
Med sina mått fungerar lampan väl över matbord, i vardagsrum eller stora hallar där du vill ha både riktat och stämningsfullt ljus. Den enkla, svarta finishen gör att den är lätt att matcha med övrig inredning, och träinslagen ger en varm kontrast till metallens grafiska uttryck.
Observera: Levereras utan ljuskälla.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO PABLO E27 4L SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645380 |
| Vikt | 1.930000 |
| EAN-nr | 9007371429547 |
| Netto vikt | 1.390 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Pablo |
| Dimensioner | 60 x 35 x 22 cm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 35 cm |
| Höjd | 22 cm |
| Längd | 60 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
