Taklampan från Globo kombinerar ett tekniskt formspråk med praktisk funktion. Lampan har ett hölje i metall, tre runda spotlights och en champagnefärgad opal kupol som ger ett mjukt, varmvit ljus. Den passar för dig som vill ha en energieffektiv och dekorativ takbelysning i vardagsrum, matplats eller kontor.
Den integrerade LED-lösningen ger god ljusstyrka med låg effekt, samtidigt som lampans neutrala svarta yta och krom/anthracit-detaljer gör att den smälter in i moderna inredningar. Lampan är avsedd för inomhusbruk och levereras med inbyggd ljuskälla så att du snabbt kan montera och börja använda den.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO RAYMON LED 3L LED SVART/CHAMPAGNE |
|---|---|
| Artikelnummer | 1577057 |
| Vikt | 2.150000 |
| EAN-nr | 9007371533862 |
| Netto vikt | 2.080 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Raymon |
| Dimensioner | 46 x 58 cm ( L x B ) |
| Effekt (W) | 24 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1000 |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Primär färg | Flerfärgad |
| Bredd | 58 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Höjd | 20 cm |
| Längd | 46 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
