Taklampan Raymon från Globo kombinerar ett tekniskt uttryck med högkvalitativa material för stilfull belysning i hemmet eller på kontoret. Lampan har en kropp i matt svart metall, detaljer i antracitfärgad plast och en champagnefärgad, matt skärm i opalplast som ger ett mjukt, bländfritt ljus. De fyra runda spotlightsen ger både fokuserat ljus och möjlighet att styra ljusbilden efter behov.
Skärmen i opalplast diffunderar ljuset så att du undviker hårda skuggor och bländning samtidigt som den champagnefärgade ytan ger en varm ton i rummet. De riktbara spotarna gör det enkelt att framhäva detaljer eller skapa zonindelning i större ytor.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO RAYMON LED 4L LED SVART/CHAMPAGNE |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645475 |
| Vikt | 3.120000 |
| EAN-nr | 9007371525874 |
| Netto vikt | 2.600 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Raymon |
| Dimensioner | 86 x 20 x 11 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 5100 |
| Primär färg | Flerfärgad |
| Bredd | 20 cm |
| Höjd | 11 cm |
| Längd | 86 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
