Taklampa Tisha från Globo är en stilren plafond för större rum där du vill ha både funktion och design. Med en kombination av matt svart metall, träbruna accenter och en opal plastskärm ger lampan ett mjukt, välavvägt ljus och passar särskilt över matbord, i vardagsrum eller i öppna sällskapsytor.
Stommen i matt svart metall tillsammans med träbruna detaljer och opal plastskärm ger en modern men varm uttryck. Den avlånga formen är särskilt lämplig över matbord eller som huvudbelysning i större vardagsrum där du vill ha både direkt och omgivande ljus.
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO TISHA LED SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645534 |
| Vikt | 2.170000 |
| EAN-nr | 9007371572281 |
| Netto vikt | 1.380 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Dimensioner | 85 x 30 x 9 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1700 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 30 cm |
| Höjd | 9 cm |
| Längd | 85 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
