Taklampa i rektangulär form med en svart matt yta i metall och aluminium samt opal plast för mjukt ljus. Den här modellen från Globo är avsedd för allmänbelysning i vardagsrum, kök eller entré där du vill ha både design och funktion. Lampan har integrerad LED och ger ett kraftfullt ljus som kan justeras i både intensitet och färgtemperatur.
Du kan enkelt anpassa ljuset beroende på aktivitet, och dimma steglöst för rätt stämning. Fjärrkontroll, timer och nattläge med flera nivåer förenklar användningen i vardagen. Den slimmade profilen tar liten plats i taket samtidigt som den skapar ett dekorativt tredimensionellt intryck.
Styr enkelt färgtemperaturen från varm till kall vit för att skapa mysbelysning eller arbetsljus. Dimfunktionen tillsammans med fjärrkontrollen gör det möjligt att finjustera ljusstyrkan utan att resa dig från soffan.
Fjärrkontrollen har minnesfunktion så att lampan återgår till senast använda inställning. Nattläget erbjuder tre svaga nivåer som är skonsamma för ögonen, och timern ger möjlighet att stänga av ljuset automatiskt.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | TAKLAMPA GLOBO YRDIS LED FJÄRRKONTROLL DIMBAR 96CM SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645459 |
| Vikt | 0.980000 |
| EAN-nr | 9007371478354 |
| Netto vikt | 0.350 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Taklampa |
| Serie | Yrdis |
| Dimensioner | 96 x 19.6 x 5 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 42 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 2647 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 19.6 cm |
| Höjd | 5 cm |
| Längd | 96 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
