Skapa en grön oas med ett stilrent väggmonterat växthus!
Detta eleganta växthus i glas är ett vackert och funktionellt tillskott till ditt ...
Skapa en grön oas med ett stilrent väggmonterat växthus!
Detta eleganta växthus i glas är ett vackert och funktionellt tillskott till ditt hem eller trädgård. Den väggmonterade konstruktionen gör det enkelt att placera växthuset mot husfasaden, där väggen fungerar som en naturlig avskärmning och bidrar till ett behagligt klimat för dina växter. Det passar lika bra som en del av en vinterträdgård som på en skyddad uteplats.
Växthuset har en robust aluminiumram i kombination med härdat säkerhetsglas, vilket ger en stabil och hållbar konstruktion för användning året runt. En genomtänkt lösning för dig som vill odla växter, kryddor eller blommor och samtidigt skapa en stilren och inspirerande miljö med mycket ljusinsläpp.
Teknisk information
Material: Aluminium, glas
Profilfärg: Svart
Dörr: Enkel skjutdörr
Höjd fram: 156 cm
Höjd bak: 173 cm
Bredd: 130 cm
Djup: 68 cm
Glastjocklek: 3 mm
Aluminiumram: 1,2 mm
Yta: 0,9 m²
Förpackningsinformation
Antal kartonger: 2 st
Mått kartong 1: 1 x´66 x 60 x 11 cm
(Innehåll: Glas med träemballage)
Mått kartong 2: 1 x 171 x 25 x 12 cm
(Innehåll: Ram i laminerad vit kartong)
| Produktnamn | VÄXTHUS GARDOL SVART ALUMINIUM/GLAS 0,9M² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1529455 |
| Vikt | 40.000000 |
| EAN-nr | 4024506363311 |
| Netto vikt | 27.500 |
| Varumärke | GARDOL |
| Produkttyp | Väggväxthus |
| Dimensioner | 130 x 68 x 173 cm ( L x B x H ) |
| Glas | 3 mm härdat glas |
| Material | Härdat glas |
| Pane Thickness (mm) | 3 |
| Area (m2) | 0.9 m² |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 68 cm |
| Höjd | 173 cm |
| Längd | 130 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
