Perfekt som kantskydd eller till andra projekt!
En vinkel i stål med 3 millimeter tjocklek som är perfekt att använda som kantskydd eller i ol...
Perfekt som kantskydd eller till andra projekt!
En vinkel i stål med 3 millimeter tjocklek som är perfekt att använda som kantskydd eller i olika bygg- och konstruktionsprojekt. Den robusta konstruktionen ger ett effektivt skydd för utsatta hörn och kanter samtidigt som den bidrar med stabilitet i konstruktioner. Tack vare sin form är stålvinkeln enkel att montera och anpassa efter behov. Den passar lika bra för förstärkningar, ramar och beslag som för olika DIY-projekt där hållfasthet och funktion står i fokus!
Teknisk information
Material: Stål
Bredd: 25 mm
Höjd: 25 mm
Tjocklek: 3 mm
Längd: 2000 mm
Vikt: 2,214 kg
| Produktnamn | VINKELPROFIL GAH ALBERTS STÅL 25X25X3MM 2M |
|---|---|
| Artikelnummer | 1068380 |
| Vikt | 2.214000 |
| EAN-nr | 4004338432164 |
| Netto vikt | 2.214 |
| Varumärke | GAH ALBERTS |
| Produkttyp | Vinkelprofil |
| Dimensioner | 2000 x 25 x 25 x 3 mm ( L x B x H x T ) |
| Primär färg | Stål |
| Bredd | 25 mm |
| Höjd | 25 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Tjocklek | 3 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto