BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Handdukstork El Rej Design Largo E 60x44cm Vit är en elektrisk handdukstork i vit finish från Rej Design, tillverkad i koppar för snabb och jämn värmeöverföring. Den låga effektförbrukningen gör den energieffektiv utan att kompromissa på torkresultat, och den höga ytfinishen ger ett stilrent intryck i badrummet.
Handdukstorken har en inbyggd timer med 3h/6h/Eco‑funktion och en effekt på 50 W, vilket gör det enkelt att anpassa driften efter behov. Med den dolda och vändbara elanslutningen och det medföljande installationssystemet (Rej Pro) kan du få en fast, osynlig anslutning direkt till elnätet — allt som behövs för anslutning ingår, vilket sparar tid vid montering.
Den inbyggda timern ger flexibilitet och hjälper dig minska energianvändningen genom att ställa in driftlägen efter behov. Med 50 W effekt räcker det för att värma handdukar effektivt utan hög elförbrukning.
Det medföljande Rej Pro‑systemet möjliggör fast elanslutning utan synliga kablar. Den vändbara anslutningen gör det enkelt att förbereda eldragningen i förväg och montera handdukstorken senare, vilket kan minska installationstiden betydligt.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | HANDDUKSTORK EL REJ DESIGN LARGO E 60X44CM VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645699 |
| Vikt | 5.500000 |
| EAN-nr | 0200000322892 |
| Netto vikt | 5.000 |
| Varumärke | REJ DESIGN |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Serie | Largo |
| Dimensioner | 645 x 440 x 99 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Vit |
| Bredd | 645 mm |
| Djup | 99 mm |
| Höjd | 440 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
