BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Handdukstork El Rej Design Largo E 80x44cm Vit är en elektrisk handdukstork i högkvalitativt material som värmer snabbt och torkar handdukar effektivt. Den är tillverkad i koppar för god värmefördelning och har låg energiförbrukning på 64 W. Tack vare IP44-klassning fungerar den säkert i badrumets fuktsamma miljö.
Designen har en dold och vändbar elanslutning som ger ett stilrent slutresultat och underlättar installationen. Rej Design har dessutom utvecklat ett montagekoncept (Rej Pro) som ingår och gör monteringen snabbare och mer förutsägbar — praktiskt vid både nybygge och renovering. En inbyggd timer med flera lägen ger flexibla driftalternativ och hjälper dig spara energi vid behov.
Det medföljande Rej Pro-systemet möjliggör fast anslutning utan synliga kablar och sparar tid vid installation. Systemet låter dig förbereda eldragningen i förväg och montera handdukstorken senare, vilket gör arbetsflödet smidigare för hantverkare och gör-det-själv-montörer.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | HANDDUKSTORK EL REJ DESIGN LARGO E 80X44CM VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645702 |
| Vikt | 5.500000 |
| EAN-nr | 0200000323202 |
| Netto vikt | 5.000 |
| Varumärke | REJ DESIGN |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Serie | Largo |
| Dimensioner | 845 x 440 x 99 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Vit |
| Bredd | 845 mm |
| Djup | 99 mm |
| Höjd | 440 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
