BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Handdukstork El Rej Design Tango E 35x74cm krom är en elektrisk handdukstork tillverkad i koppar som ger snabb uppvärmning och stabil värmefördelning. Konstruktionen med kromad yta ger ett stilrent uttryck som passar moderna badrum, samtidigt som den underlättar rengöring. Produkten från Rej design har låg effekt på 45 W och inbyggd timer så du enkelt kan styra driftstiden för lägre energianvändning.
Handdukstorken har en dold och vändbar elanslutning som gör installationen diskret och flexibel. Med IP44-skyddet är den anpassad för fuktiga miljöer, och den kompakta designen med måtten 395 x 740 x 99 mm gör den lättplacerad även i mindre badrum.
Systemet för snabb montering gör det möjligt att förbereda eldragningen i förväg och sedan montera elementet utan synliga kablar. Den medföljande lösningen för fast elanslutning minskar installationstiden och innebär att du inte behöver köpa extra delar. För professionell och säker anslutning rekommenderas fast elinstallation enligt lokala bestämmelser.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | HANDDUKSTORK EL REJ DESIGN TANGO E 35X74CM KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645680 |
| Vikt | 5.500000 |
| EAN-nr | 0200000323325 |
| Netto vikt | 5.000 |
| Varumärke | REJ DESIGN |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Serie | Tango |
| Dimensioner | 395 x 740 x 99 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Krom |
| Bredd | 395 mm |
| Djup | 99 mm |
| Höjd | 740 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
