BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Handdukstork El Rej Design Vivo E 20x118cm Krom är en elektrisk handdukstork i koppar med kromfinish som värms upp snabbt och sprider värmen jämnt över ytan. Med en effekt på 40 W får du en energieffektiv lösning som torkar handdukarna utan onödig energianvändning. Den inbyggda timern (3h/6h/Eco) gör det enkelt för dig att styra när torken ska vara igång, och IP44-klassningen innebär att den är lämplig för badrumsmiljöer.
Rej Design tillverkar torken i Finland med hög ytfinish och ett installationskoncept som förenklar arbetet vid montering. Tack vare den dolda och vändbara elanslutningen kan du få ett rent och diskret resultat utan synliga kablar.
Handdukstorken levereras med ett installationssystem som möjliggör fast anslutning direkt till fastighetens elnät. Det innebär att du kan förbereda eldragningen i förväg och montera torken senare, vilket ofta minskar installationstiden avsevärt. Systemet medföljer komplett så att du inte behöver köpa extra delar för den fasta anslutningen.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | HANDDUKSTORK EL REJ DESIGN VIVO E 20X118CM KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645692 |
| Vikt | 5.500000 |
| EAN-nr | 0200000323042 |
| Netto vikt | 5.000 |
| Varumärke | REJ DESIGN |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Serie | Vivo |
| Dimensioner | 200 x 1180 x 118 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Krom |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 118 mm |
| Höjd | 1180 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
