BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Handdukstork El Rej Design Vivo E 20x118cm Matt Svart är en eldriven handdukstork tillverkad i koppar med matt svart yta. Den kombinerar hög värmeledningsförmåga med en elegant formgivning som passar moderna badrum. Med koppar får du snabb uppvärmning och god torkkapacitet, samtidigt som den matta finishen ger ett diskret intryck. REJ Design står för nordisk kvalitet och lång livslängd.
Handdukstorken har låg energiförbrukning på 40 W och inbyggd timer med 3h/6h/Eco‑funktion, vilket gör det enkelt att styra driftstiden och spara el. Den är avsedd för väggmontering och erbjuder en dold och vändbar elanslutning för en snygg installation utan synliga kablar. IP44-klassningen innebär trygg användning i badrum.
Den medföljande Rej Pro-lösningen gör det möjligt att ansluta för fast installation utan extra delar och minskar montagetiden avsevärt. Systemet tillåter att eldragning förbereds i förväg och att handdukstorken monteras vid ett senare tillfälle, vilket förenklar arbetsflödet vid både nybygge och renovering.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | HANDDUKSTORK EL REJ DESIGN VIVO E 20X118CM MATT SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645694 |
| Vikt | 5.500000 |
| EAN-nr | 0200000323110 |
| Netto vikt | 5.000 |
| Varumärke | REJ DESIGN |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Serie | Vivo |
| Dimensioner | 200 x 1180 x 118 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 118 mm |
| Höjd | 1180 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
