Lys upp med fin takplafond!
Musurita taklampa är en dekorativ och praktisk lösning för att ge ditt hem ett stilrent och modernt utseende. Med s...
BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Lys upp med fin takplafond!
Musurita taklampa är en dekorativ och praktisk lösning för att ge ditt hem ett stilrent och modernt utseende. Med sin unika design och integrerade LED-ljuskälla, erbjuder denna plafond en energieffektiv belysning som passar perfekt i sovrummet, vardagsrummet, garderoben eller hallen. Den fasta installationen gör den enkel att montera, och med en livslängd på upp till 25000 timmar kan du njuta av ett hållbart ljus under lång tid.
Teknisk information
Material: Stål
Material lampskärm: Plast
Färg: Vit
Höjd: 7.5 cm
Diameter: 44 cm
Ljuskälla: Integrerad LED
Effekt: 5.5 W
Lumen: 3600
Färgtemperatur: 3000 K
Dimbar: Nej
IP-klass: IP20
Spänning: 230 V
Energiklass: F
Förväntad livslängd: 25000 timmar
Upphängning: Fast installation
| Produktnamn | LED-PLAFOND EGLO MUSURITA Ø44CM TRÄ/VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1080088 |
| Vikt | 1.757000 |
| EAN-nr | 9002759986025 |
| Netto vikt | 1.163 |
| Varumärke | EGLO |
| Produkttyp | LED taklampa |
| Serie | Musurita |
| Dimensioner | 7.5 x 44 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 5.5 |
| Spänning (V) | 230 |
| Stil | MODERN |
| Dimbar | Nej |
| Färg lampskärm | Vit |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 3600 |
| Förväntad livslängd | 25000 |
| Energiklass | F |
| Material lampa | Stål |
| Material lampskärm | Plast |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Färgtemperatur (K) | 3000 |
| Primär färg | Beige |
| Diameter | 44 cm |
| Höjd | 7.5 cm |
| Variant Färg | Ljust trä |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
